Sektördeki önde gelen uzmanlarımızın kaleminden çıkan yazılarımızı keşfedin! Her bir yazı, sektördeki uzmanların zengin bilgi birikimi ve deneyimleri ile donatılmış, kapsamlı bilgiler sunmaktadır. Bu yazılar aracılığıyla, sektördeki en güncel ve önemli konularda geniş bir anlayış elde etme fırsatını yakalayın.

 • afşin-hatipoğlu-kimdir

  Av. Afşin Hatipoğlu

  Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Av. Afşin Hatipoğlu, 2007-2017 yılları arasında sırasıyla Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde tapu memuru, Maliye Bakanlığı’nda milli emlak memuru ve tekrar Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nde uzman müfettiş olarak görev almış, alanında değerli bir hukukçudur. Özellikle gayrimenkul hukuku konusunda, tapu ve mülkiyet sorunlarının çözümü ile imara uygunluk gibi konularda Değerse Platformu’na önemli katkılarda bulunuyor.

 • Degerse Ali Hepşen Uzman Görüşü

  Prof. Dr. Ali Hepşen

  İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Finans Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Ali Hepşen, gayrimenkul finansmanı konusundaki uzmanlığıyla dikkat çekiyor. Üç kitap ve birçok ulusal ve uluslararası makaleye sahip olan Prof. Dr. Ali Hepşen, 2018 yılında profesör ünvanını aldı. Değerse platformunda doğru ve kazançlı gayrimenkul yatırımı hizmeti için Prof. Dr. Ali Hepşen’in akademik ve sektörel bilgiler barındıran yazılarını takip edebilirsiniz.

 • Degerse Fatih Sütçü Uzman Görüşü

  Dr. Öğr. Üyesi Fatih Sütçü

  İTÜ Afet Yönetimi Enstitüsü’nde ve İnşaat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. “Betonarme Yapılar ve Sönümleyicilerle Depreme Karşı Güvenli Yapıların Tasarımı” konularında çalışmalar yapan Sütçü, Türkiye’de afet dirençliliği alanındaki çalışmalarıyla biliniyor. Dr. Öğr. Üyesi Fatih Sütçü, teknik dokümantasyon ve raporların incelenmesi, mevcut projelerin bilimsel temelli ilerlemesi ve akademik danışmanlık noktasında Değerse Platformu'na katkı sağlıyor.

 • prof harun baytekin kimdir

  Prof. Dr. Harun Baytekin

  Prof. Dr. Harun Baytekin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde görev yapmaktadır. Uzmanlık alanı yetiştiricilik ve tarım ürünleri olan Baytekin, ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli dergilerde, kitap ve kitap bölümlerinde yayınlanmış araştırmalarıyla tanınmaktadır. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Araçları programı kapsamında çalışmalarını sürdüren Baytekin'in özellikle GAP, Çanakkale ve Çukurova bölgelerinde yaptığı araştırmalarla bilinmektedir.

 • Şükrü ersoy kimdir

  Prof. Dr. Şükrü Ersoy

  Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanlığı görevini sürdüren Prof. Dr. Şükrü Ersoy’un uzun yıllara dayanan akademik birikimi ve çok sayıda uluslararası ve ulusal düzeyde bilimsel çalışmaları bulunuyor. Prof. Dr. Şükrü Ersoy, deprem ve afet farkındalığı başta olmak üzere kendi alanında akademik danışmanlık sağlayarak önemli katkılar sağlıyor.

 • Tolga Aykut

  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi iktisat bölümü mezunu olan Tolga Aykut, SPK ileri düzey lisans belgesine ve Seviye 5 mesleki yeterlilik belgesine sahip menkul ve gayrimenkul yatırımları uzmanı ekonomisttir.

Son Yazılar

 • Kişilerde uzun vadede gayrimenkul yatırımının alışkanlığı arsada karşılık bulmaktadır. Arsa yatırımı, toplumsal olarak toprak ile kurulan bağın da bir yansımasıdır. Özellikle kır kökenli kişilerde toprak bir «ata mirası» olarak tanımlandığı gibi, ileride değerlenebilecek bir fırsat olarak da görülmektedir.

  Prof. Dr. Ali Hepşen

  • Mart 26, 2024
 • Taşınmaz mülkiyetinde hisse, 1 üzerinden hesaplanır ve tam mülkiyet, elbirliği mülkiyeti ve paylı mülkiyet olmak üzere üç türü vardır. Paylı mülkiyet, maliklerin hisse oranları belli olacak şekilde gösterilmesidir. Tam mülkiyet, mülkiyet hakkının malike sunduğu; kullanma, yararlanma, tasarrufta bulunma yetkilerini de malik tek başına kullanabilmektedir. Elbirliği mülkiyet ise, maliklerin hisse oranları belli olmayacak şekilde gösterilmesidir.

  Av. Afşin Hatipoğlu

  • Mart 25, 2024
 • Deprem yönetmeliğine göre yeterli dayanım seviyesinde olmayan her tür bina güçlendirilebilir ancak güçlendirme maliyeti arttıkça binayı güçlendirmek yerine yenilemek daha sağlıklı bir çözüm olacaktır. Yönetmeliğe göre zayıf olan binaların geleneksel veya yenilikçi mühendislik yöntemleri ile güçlendirilmesi mümkündür.

  Dr. Öğr. Üyesi Fatih Sütçü

  • Şubat 22, 2024