Prof. Dr. Şükrü Ersoy
Kimdir?

1958 yılında Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde doğan Şükrü Ersoy, eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi’nde başladı ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden 1980 yılında mezun oldu. Akademik kariyer yolculuğunda başarıyla ilerleyen Ersoy, 1989 yılında jeoloji alanında doktorasını tamamladı. 1993 yılında doçent unvanını elde eden Ersoy, 2001 yılında da profesör unvanını kazandı.

Şu anda görev yaptığı Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanlığı’nı sürdüren Ersoy’un uzun yıllara dayanan akademik birikimi ve bilimsel çalışmaları büyük takdir toplamıştır. Prof. Dr. Şükrü Ersoy’un çok sayıda uluslararası ve ulusal düzeyde yayını bulunmaktadır.

Değerse Platformu’na
Katkıları Nelerdir?

Prof. Dr. Şükrü Ersoy, ulusal ve uluslararası akademik dergilerdeki yayınlarının yanı sıra popüler bilim sayfalarında da toplumu deprem konusunda bilgilendiren bir uzmandır. Ayrıca, Değerse Platformu’nda, deprem konusunda ve afet farkındalığı konusunda uzmanların eğitimlerine odaklanarak aktif bir rol üstlenmektedir. Bu bağlamda düzenlenen çeşitli webinarlar, konuşmalar ve alanında bilgilendirici yazılar aracılığıyla, Değerse Platformu’na önemli katkılarda bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

  • Türkiye Deprem Riski Haritası Bize Ne Anlatıyor?

    Türkiye, Alp Himalaya dağ kuşağı adı verilen bir deprem kuşağı üzerinde yer almaktadır. Türkiye, bu kuşakta Akdeniz’in en tehlikeli yerlerinden biridir. Aşağıda verilen Türkiye Deprem Tehlike haritasında Türkiye’nin deprem açısından en üreten ve tehlikeli yerleri koyu renkli gösterilmiştir. Burada kızıl kahve renkli koyu kısımlar buranın tehlike derecesini göstermektedir.

    • Ocak 10, 2024