Prof. Dr. Harun Baytekin
Kimdir?

Prof. Dr. Harun Baytekin, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Çukurova Üniversitesi Fen Bilimleri Fakültesi Tarla Bitkileri alanında tamamlamıştır. 1999 yılından bu yana Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi’nde görev yapmaktadır. Baytekin’in ulusal ve uluslararası düzeyde birçok çalışması bulunmaktadır. Ayrıca, yerel bir gazetede günlük köşe yazısı kaleme almakta ve Köytv ile AGRO TV’de Tarımda Başarı Akademi programlarını sunarak çiftçi sorunlarına bilimsel temelli çözüm önerileri sunmaktadır.

Değerse Platformu’na
Katkıları Nelerdir?

Prof. Dr. Harun Baytekin, Değerse için çeşitli alanlarda katkılar sağlamaktadır. Değerse’nin yatırım yapmayı planladığı bölgelerde uygun tarım ürünlerinin belirlenmesi, toprak analizi, tarımsal uygulamalar ve teknikler gibi alanlarda bilimsel metotlarla destek vererek yetiştiriciliği ilerletmektedir. Bu iş birliği, yetiştiricilik ve tarımsal uygulamaların gelişimini sağlarken, aynı zamanda bölgenin doğal yaşamıyla uyumlu, ekolojik dengeyi desteklemektedir.

Projelendirme sürecinde, yerel halk ve bölge temsilcileriyle iletişim kurularak ve fizibilite çalışmalarında Değerse’ye danışmanlık hizmeti sağlanarak iş birliği yürütülmektedir.

İlginizi Çekebilir