Av. Afşin Hatipoğlu
Kimdir?

1980 yılında Bafra’da doğan Av. Afşin Hatipoğlu, eğitim hayatına babasının işi nedeniyle çeşitli şehirlerde devam etmiştir. İlk lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Hatipoğlu, sonrasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ikinci bir lisans programını başarıyla tamamlamıştır.

Gazi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Sosyal Bilimler alanında yüksek lisansını tamamladıktan sonra, 2007 yılında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde Tapu Memuru olarak kariyerine başlamıştır.

Maliye Bakanlığı’nda Milli Emlak Memuru olarak görev aldıktan sonra, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nde Bölge Müfettişliği görevine atanmıştır. Uzman yardımcısı olarak çalışırken kaleme aldığı tez ile “Tapu Kadastro Uzmanı” unvanını elde etmiştir. 2017 yılında memuriyetten istifa edip serbest avukatlık yapmaya başlamış ve aynı dönemde KRT TV’de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek “Taşınmaz Hukuku” adlı televizyon programını sunmuştur. Hatipoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde Gayrimenkul Akademisi’ni kurarak koordinatörlüğünü yürütmenin yanı sıra daha önce başkanvekili olduğu Gayrimenkul Hukuku Derneği’nin (GHD) 2023 yılından itibaren başkanlığını yürütmektedir.

Değerse Platformu’na
Katkıları Nelerdir?

Av. Afşin Hatipoğlu, 2007-2017 yılları arasında sırasıyla Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde tapu memuru, Maliye Bakanlığı’nda milli emlak memuru ve tekrar Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nde uzman müfettiş olarak görev almış, alanında değerli bir hukukçudur. Özellikle gayrimenkul hukuku konusunda, tapu ve mülkiyet sorunlarının çözümü ile imara uygunluk gibi konularda Değerse Platformu’na önemli katkılarda bulunmaktadır.

Aynı zamanda eğitimci ve akademik bir kimliğe sahip olan Av. Afşin Hatipoğlu, Değerse uzman ekibine tapu konusunda hukuki eğitimler vermek, danışanları ve sektör temsilcilerini bilgilendirmeye yönelik webinarlar ve çeşitli programlar düzenlemek gibi önemli roller üstlenmektedir.

İlginizi Çekebilir

  • Başkasının Arazisine İnşaat Yaparsam Ne Olur?

    Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan bir haberde; vatandaş başkasının arazisine inşaat yaptığı için, arazi sahibi tarafından mahkemeye veriliyor ve davayı kaybedince de, yaptığı inşaat yıkılıyor. Bu olay üzerine şunu merak edenler olmuştur. Bir kişi, kendisinin olmayan bir araziye inşaat yaparsa, kendisine ait olmayan arazinin mülkiyetini kazanabilir mi? Gelin bu soruyu Yargıtay’a soralım ve cevabını buraya alalım.

    • Ocak 10, 2024